CWL0306-6N8-HNH is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 12.164
Datasheet
Image for CWL0306-6N8-HNH is not available
CWL0306-6N8-HNH
DigiKey Part Number
CWL0306-6N8-HNH-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWL0306-6N8-HNH
Description
FIXED IND 6.8NH 500MA 250 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
6.8 nH Shielded Thin Film Inductor 500 mA 250mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Thin Film
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
0201
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.017" (0.42mm)