SPD74R-473M
DigiKey Part Number
DN7610TR-ND - Tape & Reel (TR)
DN7610CT-ND - Cut Tape (CT)
DN7610DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPD74R-473M
Description
FIXED IND 47UH 1.3A 260 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 260mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SPD74R-473M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.3A
DC Resistance (DCR)
260mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)