S1812R-472K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S1812R-472K |
Description | FIXED IND 4.7UH 471MA 900 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Inductor 471 mA 900mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | S1812R-472K Models |
Category | DC Resistance (DCR) 900mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 40 @ 7.9MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 50MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 7.9 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package 1812 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Shielding Shielded | Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm) |