S1812R-472K
DigiKey Part Number
DN7947TR-ND - Tape & Reel (TR)
DN7947CT-ND - Cut Tape (CT)
DN7947DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1812R-472K
Description
FIXED IND 4.7UH 471MA 900 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Inductor 471 mA 900mOhm Max 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
S1812R-472K Models
Category
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
40 @ 7.9MHz
Series
Frequency - Self Resonant
50MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1812
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)