S1812R-273G
DigiKey Part Number
S1812R-273G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1812R-273G
Description
FIXED IND 27UH 267MA 2.8 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 µH Shielded Inductor 267 mA 2.8Ohm Max 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
S1812R-273G Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 2.5MHz
Series
Frequency - Self Resonant
13MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)