S1812-223J
DigiKey Part Number
S1812-223J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1812-223J
Description
FIXED IND 22UH 277MA 2.6 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 277 mA 2.6Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S1812-223J Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.6Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 2.5MHz
Series
Frequency - Self Resonant
14MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1812 (4532 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)