P1812-223K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Delevan
In Stock: 2.189
Datasheet
22 µH Unshielded Inductor 370 mA 1.2Ohm Max 1812 (4532 Metric)
P1812-223K
DigiKey Part Number
DN3316TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P1812-223K
Description
FIXED IND 22UH 370MA 1.2 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
P1812-223K Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.2Ohm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1812
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)
Current - Saturation (Isat)
515mA