Image for ER1641-684KP is not available
ER1641-684KP
DigiKey Part Number
ER1641-684KP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ER1641-684KP
Description
FIXED IND 680UH 80MA 11.8 OHM TH
Detailed Description
680 µH Shielded Molded Inductor 80 mA 11.8Ohm Max Axial
EDA/CAD Models
ER1641-684KP Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
11.8Ohm Max
Series
Q @ Freq
60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant
4.5MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
790 kHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)