Image for 4379-683JS is not available
4379-683JS
DigiKey Part Number
4379-683JS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4379-683JS
Description
FIXED IND 68UH 111MA 4 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Inductor 111 mA 4Ohm Max 2-SMD
Category
DC Resistance (DCR)
4Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
110 @ 2.5MHz
Series
Frequency - Self Resonant
12MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
2-SMD
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.140" (3.56mm)