Image for 3094R-332JS is not available
3094R-332JS
DigiKey Part Number
3094R-332JS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3094R-332JS
Description
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.2 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Inductor 200 mA 1.2Ohm Max 2-SMD
Category
DC Resistance (DCR)
1.2Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
60 @ 7.9MHz
Series
Frequency - Self Resonant
50MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
2-SMD
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.140" (3.56mm)