AMA42D4M-150280MGY
DigiKey Part Number
2721-AMA42D4M-150280MGY-ND
Manufacturer Product Number
AMA42D4M-150280MGY
Description
85 264VAC 15VAC 2.8A 42W
Customer Reference
Detailed Description
42 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
Category
Power (Watts)
42 W
Series
Efficiency
88.4%
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Output Connector
DIN, 4 Pin
Cord Length
59" (1.50m)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Standard Number
Current - Output (Max)
2.8A