AM2D-2415DH52Z
DigiKey Part Number
2721-AM2D-2415DH52Z-ND
Manufacturer Product Number
AM2D-2415DH52Z
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output -15 ~ 15V -15V 67mA, 67mA 21.6V - 26.4V Input
Category
Current - Output (Max)
67mA, 67mA
Mfr
Power (Watts)
2 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
82%
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
21.6V
Voltage - Input (Max)
26.4V
Size / Dimension
0.76" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)