AM10CW-4824DLPZ
DigiKey Part Number
2721-AM10CW-4824DLPZ-ND
Manufacturer Product Number
AM10CW-4824DLPZ
Description
18~75VDC 24V -0.208A 10W
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 24V -24V 208mA, 208mA 18V - 75V Input
Category
Power (Watts)
10 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Features
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
87%
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.8mm)
6-DIP Module
Voltage - Output 2
-24V
Current - Output (Max)
208mA, 208mA