Image for T38530100 is not available
T38530100
DigiKey Part Number
364-T38530100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T38530100
Description
CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.375"
Detailed Description
10 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector Screws
Bottom Termination
Quick Connect (0.110"), Insulated
Number of Circuits
10
Number of Wire Entries
10
Operating Temperature
105°C
Pitch
0.375" (9.53mm)
Current Rating (Amps)
20A
Base Product Number
Voltage Rating
300V