Image for T38530070 is not available
T38530070
DigiKey Part Number
364-T38530070-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T38530070
Description
CONN BARRIER STRIP 7CIRC 0.375"
Detailed Description
7 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector Screws
Bottom Termination
Quick Connect (0.110"), Insulated
Number of Circuits
7
Number of Wire Entries
7
Operating Temperature
105°C
Pitch
0.375" (9.53mm)
Current Rating (Amps)
20A
Base Product Number
Voltage Rating
300V