F2800AA15 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Curtis Industries
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity Corcom Filters
In Stock: 239
Datasheet
Image for F2800AA15 is not available
F2800AA15
DigiKey Part Number
364-1089-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F2800AA15
Description
LINE FILTER 250VAC 15A CHASS MNT
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 15 A 250V 50/60Hz Two Stage Quick Connect
Category
Voltage - Rated AC
250V
Manufacturer
Curtis Industries
Current
15 A