768201224GPTR13
DigiKey Part Number
768201224GPTR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
768201224GPTR13
Description
RES ARRAY 19 RES 220K OHM 20SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220k Ohm ±2% 100mW Power Per Element Bussed 19 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Category
Number of Pins
20
Manufacturer
CTS Resistor Products
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
220k
Size / Dimension
0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)