752083473JPTR13 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
CTS Resistor Products
In Stock: 0
Datasheet
47k Ohm ±5% 160mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 8-SRT
752083472GP
752083473JPTR13
DigiKey Part Number
752083473JPTR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
752083473JPTR13
Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8SRT
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
CTS Resistor Products
Power Per Element
160mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
8-SRT
Resistance (Ohms)
47k
Size / Dimension
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.100" (2.53mm)