Image for 744C083103GP is not available
744C083103GP
DigiKey Part Number
744C083103GP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
744C083103GP
Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 2012
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±2% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Concave, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
744C083103GP Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
CTS Resistor Products
Power Per Element
125mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
2012, Concave, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
10k
Size / Dimension
0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)