CA50C15625INT
DigiKey Part Number
CA50C15625INT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA50C15625INT
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CA50C15625INT Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
30mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Output
HCMOS, TTL
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Voltage - Supply
2.5V