CA32C3007NLR
DigiKey Part Number
110-CA32C3007NLRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA32C3007NLR
Description
XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS TTL
Detailed Description
30 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CA32C3007NLR Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±150ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Current - Supply (Max)
40mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)