CA32C1224GMR
DigiKey Part Number
110-CA32C1224GMRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA32C1224GMR
Description
XTAL OSC XO 12.2880MHZ HCMOS TTL
Detailed Description
12.288 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CA32C1224GMR Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
40mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)