CA25C1223HLR
DigiKey Part Number
110-CA25C1223HLRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA25C1223HLR
Description
XTAL OSC XO 12.2880MHZ HCMOS TTL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.288 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CA25C1223HLR Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)