Image for 632L6I038M88000 is not available
632L6I038M88000
DigiKey Part Number
110-632L6I038M88000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
632L6I038M88000
Description
0038.880000 MHZ HYBRID CIRCUIT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.88 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)