620M5I030M00000R
DigiKey Part Number
110-620M5I030M00000RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
620M5I030M00000R
Description
XO, 30MHZ, 2.0X1.6MM, +1.8V, 25P
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
7mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)