Image for 580EL12805CAT is not available
580EL12805CAT
DigiKey Part Number
110-580EL12805CATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
580EL12805CAT
Description
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.8 MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 8-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±500ppb
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±5ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
6mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
8-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Output
Clipped Sine Wave
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Voltage - Supply
3.3V