535EL10005GT5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
10 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
535-536_bottom
535EL10005GT5
DigiKey Part Number
110-535EL10005GT5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
535EL10005GT5
Description
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
10-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Output
Clipped Sine Wave
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA