425F35B020M0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
20 MHz ±30ppm Crystal 13pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
425F35B020M0000
DigiKey Part Number
110-425F35B020M0000TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-425F35B020M0000CT-ND - Cut Tape (CT)
110-425F35B020M0000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
425F35B020M0000
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 13PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
13pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)