416F384XXCLR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
38.4 MHz ±15ppm Crystal 12pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
416F384XXCLR
DigiKey Part Number
416F384XXCLR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
416F384XXCLR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
416F384XXCLR Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
38.4 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)