416F384X3ATR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
38.4 MHz ±15ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
416F384X3ATR
DigiKey Part Number
416F384X3ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
416F384X3ATR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
416F384X3ATR Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Frequency
38.4 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)