416F374X3ISR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
37.4 MHz ±15ppm Crystal Series 60 Ohms 4-SMD, No Lead
416F374X3ISR
DigiKey Part Number
416F374X3ISR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
416F374X3ISR
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ SERIES SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
416F374X3ISR Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
37.4 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)