406I35E14M31818 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
14.31818 MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
406I35E14M31818
DigiKey Part Number
406I35E14M31818-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
406I35E14M31818
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
14.31818 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (6x3.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)