358L768B4C3T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Image for 358L768B4C3T is not available
358L768B4C3T
DigiKey Part Number
358L768B4C3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
358L768B4C3T
Description
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
76.8 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±30ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
65mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA
Voltage - Supply
3.3V