353NB5C384T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Image for 353NB5C384T is not available
353NB5C384T
DigiKey Part Number
353NB5C384T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
353NB5C384T
Description
XTAL OSC VCXO 38.4000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz VCXO HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)