PPH392K202E10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
New Product
3900 pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
PPH392K202E10
DigiKey Part Number
338-PPH392K202E10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PPH392K202E10
Description
0.0039UF 2000VDC 18X11X5MM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
700V
Applications
Automotive
Voltage Rating - DC
2000V (2kV)