MC12ED150J-F
DigiKey Part Number
338-1106-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC12ED150J-F
Description
CAP MICA 15PF 5% 500V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 pF Mica Capacitor 500 V 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Capacitance
15 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
500 V