CMR06F911JODR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
910 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR06F911JODR
DigiKey Part Number
CMR06F911JODR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR06F911JODR
Description
CAP MICA 910PF 500V RADIAL
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
500 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
910 pF
Tolerance
±5%