CMR06F432GODR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4300 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR06F432GODR
DigiKey Part Number
CMR06F432GODR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR06F432GODR
Description
CAP MICA 4300PF 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.350" (8.90mm)
Capacitance
4300 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.689" L x 0.331" W (17.50mm x 8.40mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)