CMR05E620JODM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
62 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR05E620JODM
DigiKey Part Number
CMR05E620JODM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR05E620JODM
Description
CAP MICA 62PF 500V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.224" (5.70mm)
Capacitance
62 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.358" (9.10mm)