CMR04E680FPDM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
68 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR04E680FPDM
DigiKey Part Number
CMR04E680FPDM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR04E680FPDM
Description
CMR MICA
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing
0.150" (3.80mm)
Capacitance
68 pF
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.339" (8.60mm)