CMR04E620GODR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
62 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR04E620GODR
DigiKey Part Number
CMR04E620GODR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR04E620GODR
Description
CAP MICA 62PF 500V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.150" (3.80mm)
Capacitance
62 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.339" (8.60mm)