CMR03F121JOYM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
120 pF Mica Capacitor 50 V Radial
CMR03F121JOYM
DigiKey Part Number
CMR03F121JOYM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03F121JOYM
Description
CAP MICA 120PF 50V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
120 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)