CMR03E750GOAM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
75 pF Mica Capacitor 100 V Radial
CMR03E750GOAM
DigiKey Part Number
CMR03E750GOAM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03E750GOAM
Description
CAP MICA 75PF 100V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
75 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.272" L x 0.142" W (6.90mm x 3.60mm)
Voltage - Rated
100 V
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)