CMR03E360JOYP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
36 pF Mica Capacitor 50 V Radial
CMR03E360JOYP
DigiKey Part Number
CMR03E360JOYP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03E360JOYP
Description
CAP MICA 36PF 50V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
36 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.272" L x 0.110" W (6.90mm x 2.80mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)