CDV30EK330FO3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
33 pF Mica Capacitor 2.5 kV Radial
CDV30EK330FO3
DigiKey Part Number
CDV30EK330FO3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDV30EK330FO3
Description
MICA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Dielectric Material
Mica
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Lead Spacing
0.437" (11.10mm)
Capacitance
33 pF
Features
General Purpose
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.780" L x 0.252" W (19.80mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
2.5 kV
Height - Seated (Max)
0.858" (21.80mm)