254M06QD22
DigiKey Part Number
338-254M06QD22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
254M06QD22
Description
FILTER RC 22 OHMS/0.25UF TH
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 22Ohms, C = 0.25µF Radial
Category
Values
R = 22Ohms, C = 0.25µF
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
600V
Type
Low Pass
Mounting Type
Through Hole
Filter Order
1st
Package / Case
Radial
Technology
RC
Size / Dimension
1.449" L x 0.417" W (36.80mm x 10.60mm)
Number of Channels
1
Height
1.000" (25.40mm)