225P33492YD3
DigiKey Part Number
225P33492YD3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
225P33492YD3
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 200VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF Film Capacitor 200V Polyester Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
225P33492YD3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.252" L x 0.409" W (31.80mm x 10.40mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.709" (18.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.720" (18.30mm)
Voltage Rating - DC
200V