150474J630RF
DigiKey Part Number
150474J630RF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150474J630RF
Description
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF Film Capacitor 220V 630V Polyester, Metallized Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
150474J630RF Models
Category
Voltage Rating - DC
630V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Capacitance
Size / Dimension
0.591" Dia x 1.299" L (15.00mm x 33.00mm)
Tolerance
±5%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
220V