Image for W5280-12SG-521 is not available
W5280-12SG-521
DigiKey Part Number
468-W5280-12SG-521-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W5280-12SG-521
Description
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Contact Finish - Mating
Gold
Mfr
Color
Black
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Part Status
Active
Features
Backshell, Cable Clamp
Connector Type
Shielding
Number of Positions
12
Voltage Rating
600V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Cable Opening
0.210" ~ 0.230" (5.33mm ~ 5.84mm)