CWX813-045.0M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Connor Winfield
In Stock: 0
Datasheet
45 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CWX813-045.0M
DigiKey Part Number
CW539TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWX813-045.0M
Description
XTAL OSC XO 45.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)